CO JE TO METAFYZICKÁ ANATOMIE - ŘEČ TĚLA?

Možná jste někdy přemýšleli nad tím, proč jsme nemocní a zakoušíme ve svém životě různé druhy bolesti – ať už fyzické nebo emocionální. Mluví se o odlišných dědičných dispozicích – někdo je přirozeně odolnější a někdo naopak k nemocem náchylnější. Ale pokud Vás zajímá širší perspektiva a způsob, jak tyto oblasti v životě ovlivnit, Metafyzická Anatomie (MAT) Vám může nabídnout odpovědi na Vaše otázky.


Metafyzická Anatomie od Evette Rose je technikou osobního rozvoje, která se zaměřuje na uvolnění traumatu. Bolest, kterou zažíváme, vidí jako příznak traumatu, které je v těle nadále aktivní. Tělo se snaží uzdravit a tak nás tímto způsobem upozorňuje, že něco není v pořádku. Metafyzická Anatomie nabízí soubor technik, pomocí kterých je trauma možné efektivně a citlivě uvolnit, a nechat tak odejít bolest, která vznikla následkem těchto událostí.

CO JE TO TRAUMA?

Traumatem se rozumí prožití situace, ve které se člověk cítí ohrožený. Může se jednat o fyzické napadení, zranění, ale například i o nedostatek pozornosti v dětství či dlouhodobý stres. Trauma v těle vytváří biologickou změnu, která se může dědit i několik generací, jak nám ukazují poznatky epigenetiky. Tato změna způsobuje, že jsme náchylnější k určitým onemocněním a pocitům. Váš život proto může být ovlivňovaný zážitky Vašich rodičů, prarodičů, ale i mnohem vzdálenějších předků. Stejně tak může být člověk poznamenaný situací, ve které je svědkem traumatu někoho jiného.


Během traumatické situace se tělo snaží ochránit spuštěním série instinktů, jako je například boj, útěk nebo schovávání se. Ty se následně spojí s pocity, například s osamělostí, beznadějí či bezmocí. Lidé kvůli dlouhodobému potlačování pocitů a fyzických reakcí téměř ztratili schopnost trauma uvolnit přirozeně. Tělo si tudíž neuvědomuje, že nebezpečí už pominulo a spuštěné instinkty a emoční stres v těle dál pracují a přetěžují v organismu místa, kde jsou aktivní. Stejná konstelace instinktů a pocitů se u různých lidí projevuje na stejných místech, nezávisle na věku, pohlaví či kultuře. Z tělesného stavu je proto možné usoudit, jaký druh traumatu ho přivodil.


Tyto informace jsou dostupné v knize Metafyzická Anatomie, díl 1., která na 740 stranách shrnuje 679 různých nemocí a neduhů a jim odpovídajících pocitů a psychických stavů. Tato kniha je ideální pro každého, kdo se snaží hlouběji porozumět situaci a vyřešit svoje obtíže, nebo v jejich řešení podpořit někoho dalšího, například z pozice terapeuta či psychologa. Rejstřík nemocí je k nahlédnutí zde a ukázka v angličtině je dostupná zde. Knihu je možné zakoupit zde.

PROČ METAFYZICKÁ ANATOMIE FUNGUJE? ČÍM SE LIŠÍ OD OSTATNÍCH TECHNIK?

Metafyzická Anatomie nabízí nástroje k efektivnímu a citlivému uvolnění traumatu.
Na úrovni 1 pracuje s traumatem z dospělosti a dětství

Na úrovni 2 také navíc s traumatem z vývoje v děloze / početí a také traumatem zděděném po předcích.


To vše bez nutnosti trauma znovu prožít nebo si ho pamatovat. Využívá pocitů, které traumatická situace vyvolala, aby našla jádro problému, “vypne” spuštěné instinkty přežití a uvolní spojení, které se utvořilo mezi nimi, pocity, a na úrovni 2 také našimi potřebami. Tělo trauma na fyzické úrovni ukládá v mozku, ale i svalech a dalších tkání a také v energetickém poli člověka. MAT je umožňuje adresovat všechny najednou.


MAT je unikátní také tím, že pracuje s důvody, kvůli kterým tělo brání uzdravení. Z pohledu MAT se nám tělo snaží vždycky pomoct, nikdy není proti nám. Pokud tedy máme problém nechat nějakou bolest odejít, je to proto, že se v ní tělo naučilo pro sebe vidět prospěch a nedokáže si představit, že by tyhle potřeby mohlo naplnit i jiným způsobem. Celý proces uzdravení je pak takto blokován. MAT proto také využívá technik Koučinku, aby si s jejich pomocí tělo uvědomilo, že i přestože se vzdá těchto skrytých výhod (hidden benefits), může své potřeby naplnit zdravým a pozitivním způsobem, nikoliv na svůj úkor.


MAT pracuje s klidnými stavy, které jsou pro nás přirozené. Nejedná se o žádné přeprogramování, po uvolnění traumatu tělo samovolně rozpojí neuronová spojení, ve kterých probíhaly reakce ovlivněné traumatem a naváže spojení nová a pozitivní. MAT se nesnaží změnit myšlenky a názory, kterých máme nespočetně – uvolní zdroj, ze kterého pochází a změna proběhne jako důsledek tohoto uvolnění.

MAT S PROBLÉMY PRACUJE NA ÚROVNI:
EMOČNÍ:
 • Uvolnění emocí na všech úrovních
 • Ukotvuje emoční rovnováhu a stabilitu

FYZICKÉ:
 • instinkty
 • limbický systém
 • plazí mozek
 • dědičné zatížení: stres na DNA, uzdravování početí, plodové uzdravování

MENTÁLNÍ:
 • sjednocení částí (vnitřní konflikt)
 • strach ze změny
 • strach z úspěchu
 • sabotování sebe sama
 • potřeby a nezdravé asociace

DUCHOVNÍ:
 • rozpojení spojení s lidmi, které nám už v životě neslouží
 • zatížení z paralelních životů
POCITY OBVYKLE NECÍTÍM, BUDE PRO MĚ METAFYZICKÁ ANATOMIE FUNGOVAT?

Tělo často instinktivně potlačuje pocity jako způsob, jak se odpojit od traumatické situace, protože nevidí jinou možnost, jak se s ní vyrovnat. MAT proto s touto situací počítá a umí si s ní poradit. Celková efektivita metody je samozřejmě individuální.

JAK MI MŮŽE METAFYZICKÁ ANATOMIE POMOCI?

Metafyzická Anatomie Vám může pomoci VYŘEŠIT jakýkoliv fyzický a emoční blok či bolest a podpořit Vás v jejich uzdravení. Může se jednat například o zlepšení sebevědomí, vztahů s partnerem či rodiči, podpora v léčbě závislosti (jak fyzické, tak psychologické - např. hraní počítačových her, gamblování), fóbie, znovuobjevení radosti v životě, adresování emočních příčin úrazů a nemocí.

Metafyzická anatomie nenahrazuje odbornou lékařskou či psychoterapeutickou péči.

ZA JAK DLOUHO MŮŽU VIDĚT VÝSLEDEK? JAK JE TO S FYZICKÝMI PROBLÉMY?

To pochopitelně záleží na povaze problému. Změnu v emocionálním stavu člověk pocítí už po jednom sezení.U fyzických problémů často emoční komplexita neodpovídá tomu, jak závažný se problém jeví z lékařského hlediska. Pokud se jedná o dlouhodobý problém, například bolavá záda, která se ozývají každý měsíc několik desítek let, typicky se jedná o složitější záležitost, protože se na ni v průběhu let nabalují další vrstvy.

Pokud chcete svůj život od základů změnit, znamená to samozřejmě delší cestu.

TO ZNÍ ZAJÍMAVĚ! A CO TEĎ?

Pokud máte zájem o MAT sezení, neváhejte mě kontaktovat. Kontakt - Veronika Barkoci LEKTOR Metafyzické Anatomie L1 a 2, Konzultant Metafyzické Anatomie, level 3 
Sezení Metafyzické Anatomie probíhají dálkově, ať už telefonicky či přes internet.
Pokud Vás MAT zaujala a rádi byste se tuto metodu naučili, přihlaste se zde Kurz MAT Veronika Barkoci 

NOVĚ V ČR POKROČILÁ METODA METAFYZICKÉ ANATOMIE LEVEL 2

Cílem kurzu je vydat se na pokročilejší cestu, prohloubení znalostí a dovedností při řešení psychických, emočních i fyzických bloků a bolestí, práci s traumatem a jeho uvolnění.

Ponoříte se hlouběji do dalších vrstev uzdravování, kdy zároveň odemknete další vrstvy vašeho potenciálu.

Naučíme se komplexně pracovat s dalšími pokročilejšími nástroji techniky Metafyzické Anatomie úrovně 2 k využití nejen pro vlastní osobní rozvoj a uzdravení, ale i pro práci s klienty. Kurz je vhodný pro absolventy kurzu úrovně 1. 
Podíváme se na to, které části mozku jsou zodpovědné za ukládání určitých vzpomínek a také, jak s nimi pracovat během sezení.

Naučíme se pokročilejší techniku uvolnění emocí a dalších nástrojů, které vám pomůžou zabývat se mnohem hlubšími kořenovými příčinami bolestí, závislostí a emočního traumatu.
Provedu vás jednotlivými procesy, které řeší velmi složité emoční vzorce a podpoří hluboké uzdravení na vícero úrovních.

Ponoříme se do podvědomého přeprogramování těla a mysli. Objevíme, jak podvědomá mysl ovlivňuje naše chování, naše vzorce, zvyky a přesvědčení, a také obranné strategie. Naučíme se, jak prolomit sabotážní vzorce, skryté druhotné výhody, a jak se vzdát starých vzorců, které nám již neslouží.
Zkrátka naučíte se přeprogramovat životní přesvědčení, které vám brání žít naplněný život.

Jeden celý den věnujeme tématu uzdravování dělohy a plodu v prenatálním období. Získáte tak velice silný samostatný nástroj, který uvolňuje traumata plodu od stresu matky v prenatálním období.

Prozkoumáme koncept fragmentace, a naučíme se, jak sladit a integrovat tyto aspekty naší osobnosti.
Více se ponoříme do energetického uzdravování a také si ukážeme některé komplexní případové studie ze života.

Pokud Vás MAT zaujala a rádi byste se tuto metodu naučili, přihlaste se zde Kurz MAT Veronika Barkoci


Text čerpá z několika různých materiálů od Evette Rose - zakladatelka MAT. Do češtiny přeložila a upravila Eva Zeťková, Veronika Barkoci - lektorka pro ČR.